JanCerny.com

dnes je neděle, 20. ledna

O...., aneb co a jak

Tento web byl vytvořen s využitím svobodného software. Všechno běhá na *nixovém základu, s webovým serverem Apache, skipty běhají na PHP a grafické knihovně GD. Využívám databáze MySQL. Obrázky a grafické prvky byly vytvořeny, nebo upraveny v GiMPu. Ikonku "špendlíku" jsem si "vypůjčil" ze systému, našel jsem ji tam někde jako pixmapu, nebo něco podobného. (slibuju, po přestavbě webu ji vrátím ;-)
sms brány jsou jediným "zločinem proti čistosti". Při odeslání sms využívám brány Eurotelu, nebo Oskar-Vodafonu, jinak všechny kódy, včetně rozpoznávání ochranných kódu jsou moje.

Kladl jsem si za cíl mít webovou stránku funční, programově čistou a validní, nebral jsem však ohled na prohlížeč nejmenované firmy(Microsoft), tam se pravděpodobně tento web zobrazí špatně, bude rozházený, bude mít špatnou funkčnost, nebo bude jinak tímto prohlížečem degradován. Pokud tomu tak je i ve Vašem případě, doporučuju Vám si nainstalovat jiný, lepší prohlížeč (kterýkoliv prohlíže je lepší), v sekci stáhněte si uvádím příklad hned 3 prohlížečů, se kterými se vám tyto stránky zobrazí v pořádku.

XHTML1.0   CSS2   MS Internet explorer   Opera   Mozilla/FireFox  
©2004-2005 jancerny.com